Scenariul de organizare și desfășurare a cursurilor în unitățile de învățământ din județul Giurgiu începând cu data de 22.02.2021

Scenariul de organizare și desfășurare a cursurilor în unitățile de învățământ din județul Giurgiu începând cu data de 22.02.2021

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Giurgiu, întrunit astăzi, 19.02.2021, în ședință online, a aprobat scenariul de organizare și desfășurare a cursurilor în unitățile de învățământ din județul Giurgiu începând cu data de 22.02.2021, conform anexei atașate.

        Scenariile au fost aprobate pe baza ratei incidenței cumulative a COVID-19 la 1.000 locuitori pe localități (UAT), la data de 19.02.2021, pe ultimele 14 zile, și pe baza propunerilor Consiliilor de Administrație ale unităților de învățământ din fiecare localitate, propuneri avizate de către Direcția de Sănătate Publică Giurgiu și de către Inspectoratul Școlar Județean Giurgiu.

LocalitateaDenumire unități școlareScenarii de funcționare
1ADUNAŢII-COPĂCENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ADUNAȚII COPĂCENIScenariul 1
2DĂRĂŞTI-VLAŞCAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 DĂRĂȘTI VLAȘCAScenariul 2
3MOGOŞEŞTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.4 MOGOȘEȘTIScenariul 1
4VARLAAMGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 VARLAAMScenariul 1
5BĂNEASAȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MARIN M. ȚICULESCU” BĂNEASAScenariul 1
6BĂNEASAȘCOALA PRIMARĂ NR.2 MELETIEScenariul 1
7FRASINUȘCOALA PRIMARĂ NR.3 FRASINUScenariul 2
8PIETRELEȘCOALA GIMNAZIALĂ ”REMUS BEGNESCU” PIETRELEScenariul 1
9BOLINTIN-DEALȘCOALA GIMNAZIALĂ „BANU BĂLEANU” BOLINTIN DEALScenariul 2
10MIHAI VODĂȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 MIHAI VODĂScenariul 1
11BOLINTIN-VALEȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BOLINTIN VALEScenariul 1
12BOLINTIN-VALEGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 BOLINTIN VALEScenariul 1
13MALU SPARTȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MALU SPARTScenariul 1
14CRIVINAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 CRIVINAScenariul 1
15SUSENIGRĂDINIȚA SUSENIScenariul 2
16BOLINTIN-VALELICEUL TEHNOLOGIC DIMITRIE BOLINTINEANU BOLINTIN VALEScenariul 1
17BUCŞANIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BUCȘANIScenariul 2
18GOLEASCAȘCOALA PRIMARĂ NR.5 GOLEASCAScenariul 1
19OBEDENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.6 OBEDENIScenariul 3
20PODIŞORȘCOALA PRIMARĂ NR.3 PODIȘORScenariul 1
21UIEŞTIȘCOALA PRIMARĂ NR.4 UIEȘTIScenariul 2
22VADU LATȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 VADU LATScenariul 2
23BULBUCATAȘCOALA GIMNAZIALĂ ”NICHIFOR CRAINIC” BULBUCATAScenariul 1
24TEIŞORIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 TEIȘORIScenariul 1
25BUTURUGENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BUTURUGENIScenariul 1
26BUTURUGENIȘCOALA PRIMARĂ NR.3 PRISICENIScenariul 1
27PĂDURENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 PĂDURENIScenariul 1
28POŞTAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.4 POȘTAScenariul 1
29CĂLUGĂRENILICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI VITEAZUL” CĂLUGĂRENIScenariul 1
30CĂLUGĂRENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CĂLUGĂRENIScenariul 1
31HULUBEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 HULUBEȘTIScenariul 1
32UZUNUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 UZUNUScenariul 2
33CLEJANIȘCOALA PROFESIONALĂ CLEJANIScenariul 1
34NEAJLOVGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 NEAJLOVScenariul 1
35PODU DOAMNEIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 PODU DOAMNEIScenariul 1
36COLIBAŞIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 COLIBAȘIScenariul 1
37CÂMPURELUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CÎMPURELUScenariul 1
38COMANALICEUL TEHNOLOGIC NR.1 COMANAScenariul 1
39BUDENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BUDENIScenariul 2
40FALAŞTOACAȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. EUGENIU VLĂDESCU” FALAȘTOACAScenariul 1
41GRĂDIŞTEAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 GRĂDIȘTEAScenariul 1
42VLAD ŢEPEŞȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VLAD ȚEPEȘScenariul 1
43COMANAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 COMANAScenariul 1
44COSOBAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 COSOBAScenariul 1
45CREVEDIA MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ ”NICOLAE CREVEDIA” CREVEDIA MAREScenariul 2
46CREVEDIA MICĂȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DUMITRU PĂTRAȘCU” CREVEDIA MICĂScenariul 1
47DEALUȘCOALA PRIMARĂ NR.1 DEALUScenariul 1
48GĂISEANCAȘCOALA PRIMARĂ NR.3 GĂISEANCAScenariul 1
49SFÂNTU GHEORGHEȘCOALA PRIMARĂ NR.2 SFÂNTU GHEORGHEScenariul 2
50DAIAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DAIAScenariul 2
51PLOPŞORUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 PLOPȘORUScenariul 2
52PLOPŞORUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 PLOPȘORUScenariul 2
53FLOREŞTI – STOENEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 FLOREȘTIScenariul 1
54PALANCAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 PALANCAScenariul 1
55STOENEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 STOENEȘTIScenariul 2
56FRĂTEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 FRĂTEȘTIScenariul 3
57CETATEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 CETATEAScenariul 1
58REMUŞȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 REMUȘScenariul 2
59GĂISENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 GĂISENIScenariul 1
60CĂRPENIŞUȘCOALA PRIMARĂ NR.3 CĂRPENIȘUScenariul 1
61CĂSCIOARELEȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CĂSCIOARELEScenariul 1
62GĂUJANIȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DRĂGHICI DAVILA” GĂUJANIScenariul 1
63PIETRIŞUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 PIETRIȘUScenariul 1
64GHIMPAŢIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 GHIMPAȚIScenariul 1
65COPACIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.5 COPACIUScenariul 1
66GHIMPAŢIȘCOALA PRIMARĂ NR.3 GHIMPAȚIScenariul 1
67NAIPUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 NAIPUScenariul 2
68VALEA PLOPILORȘCOALA PRIMARĂ NR.4 VALEA PLOPILORScenariul 1
69GIURGIUCOLEGIUL NAȚIONAL „ION MAIORESCU” GIURGIUScenariul 1
70GIURGIUCOLEGIUL TEHNIC „VICEAMIRAL IOAN BĂLĂNESCU” GIURGIUScenariul 1
71GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.8 GIURGIUScenariul 1
72GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.9 GIURGIUScenariul 1
73GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”CĂSUȚA FERMECATĂ” GIURGIUScenariul 1
74GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”DUMBRAVA MINUNATĂ” GIURGIUScenariul 1
75GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.7 GIURGIUScenariul 1
76GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”PRICHINDEII” GIURGIUScenariul 1
77GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.6 GIURGIUScenariul 1
78GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „SCUFIȚA ROȘIE” GIURGIUScenariul 1
79GIURGIUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 GIURGIUScenariul 1
80GIURGIULICEUL TEHNOLOGIC ”ION BARBU” GIURGIUScenariul 1
81GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SAVIN POPESCU” GIURGIUScenariul 1
82GIURGIULICEUL TEORETIC NICOLAE CARTOJAN GIURGIUScenariul 1
83GIURGIULICEUL TEORETIC TUDOR VIANU GIURGIUScenariul 1
84GIURGIUSEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX TEOCTIST PATRIARHUL GIURGIUScenariul 1
85GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ACADEMICIAN MARIN VOICULESCU” GIURGIUScenariul 1
86GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” GIURGIUScenariul 1
87GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIRCEA CEL BĂTRÂN” GIURGIUScenariul 1
88GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 GIURGIUScenariul 1
89GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.10 GIURGIUScenariul 1
90GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.5 GIURGIUScenariul 1
91GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 GIURGIUScenariul 1
92GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SFÂNTUL GHEORGHE” GIURGIUScenariul 1
93GIURGIUȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ NR.1Scenariul 1
94GIURGIUGRĂDINIȚA ALBĂ CA ZĂPADAScenariul 1
95GIURGIUGRĂDINIȚA TOP KINDERScenariul 1
96GIURGIUȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ GIURGIUScenariul 1
97GIURGIUȘCOALA POSTLICEALĂ FEG GIURGIUScenariul 1
98GIURGIUȘCOALA DE ARTE ”VICTOR KARPIS”Scenariul 1
99GOGOŞARIȘCOALA GIMNAZIALĂ „MARIN GH. POPESCU” GOGOȘARIScenariul 2
100IZVORUȘCOALA PRIMARĂ „MARIN DRĂCEA” IZVORUScenariul 2
101GOSTINARIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 GOSTINARIScenariul 1
102GOSTINARIȘCOALA PRIMARĂ NR.2 GOSTINARIScenariul 1
103MIRONEŞTIȘCOALA PRIMARĂ NR.3 MIRONEȘTIScenariul 2
104GOSTINUȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANGHEL MAREȘ” GOSTINUScenariul 1
105GRĂDINARIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 GRĂDINARIScenariul 1
106TÂNTAVAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 TÂNTAVAScenariul 1
107ZORILEȘCOALA PRIMARĂ NR.3 ZORILEScenariul 1
108GREACAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 GREACAScenariul 1
109HERĂŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELINA BASARAB” HERĂȘTIScenariul 1
110HOTARELELICEUL ”UDRIȘTE NĂSTUREL” HOTARELEScenariul 1
111HOTARELEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 SCĂRIȘOARAScenariul 1
112IEPUREŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 IEPUREȘTIScenariul 2
113GORNENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 GORNENIScenariul 1
114ISVOARELEȘCOALA GIMNAZIALĂ „STOLNICUL CONSTANTIN CANTACUZINO” ISVOARELEScenariul 1
115IZVOARELEȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 IZVOARELEScenariul 1
116CHIRIACUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CHIRIACUScenariul 1
117IZVOARELEGRĂDINIȚA NR. 1 IZVOARELEScenariul 1
118JOIŢAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 JOIȚAScenariul 1
119BÂCUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 BÂCUScenariul 2
120LETCA NOUĂȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 LETCA NOUĂScenariul 1
121LETCA VECHEȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LETCA VECHEScenariul 1
122MILCOVĂŢUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 MILCOVĂȚUScenariul 2
123MALUȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN BADILĂ” MALUScenariul 2
124MÂRŞAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MÂRȘAScenariul 3
125MIHAI BRAVUȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU CONSTANTIN” MIHAI BRAVUScenariul 1
126MIHĂILEŞTILICEUL TEHNOLOGIC ”TIU DUMITRESCU” MIHĂILEȘTIScenariul 1
127DRĂGĂNESCUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 DRĂGĂNESCUScenariul 1
128MIHĂILEŞTIȘCOALA PRIMARĂ NR.1 TUFAScenariul 1
129NOVACIȘCOALA PRIMARĂ NR.3 NOVACIScenariul 1
130POPEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 POPEȘTIScenariul 1
131OGREZENIȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL SOLACOLU” OGREZENIScenariul 2
132HOBAIAȘCOALA PRIMARĂ NR.1 HOBAIAScenariul 1
133OGREZENIGRĂDINIȚA ”IRIS” OGREZENIScenariul 2
134OGREZENIȘCOALA GIMNAZIALĂ „SFÂNTUL NECTARIE” OGREZENIScenariul 2
135OINACUŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 OINACUScenariul 2
136BRANIŞTEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BRANIȘTEAScenariul 2
137COMASCAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 COMASCAScenariul 2
138OINACUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 OINACUScenariul 2
139PRUNDULICEUL TEHNOLOGIC NR.1 PRUNDUScenariul 1
140PRUNDUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PRUNDUScenariul 1
141PUTINEIUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PUTINEIUScenariul 1
142HODIVOAIAGRĂDINIȚA ”DUMBRAVA MINUNATĂ” HODIVOAIAScenariul 1
143VIERUGRĂDINIȚA ”PRICHINDEII” VIERUScenariul 2
144PUIENIȘCOALA PRIMARĂ NR.1 PUIENIScenariul 1
145RĂSUCENIȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN STĂNCESCU” RĂSUCENIScenariul 1
146CUCURUZUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CUCURUZUScenariul 1
147ROATA DE JOSȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ROATA DE JOSScenariul 1
148CARTOJANIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CARTOJANIScenariul 2
149ROATA DE JOSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 ROATA DE JOSScenariul 1
150ROATA DE JOSȘCOALA PRIMARĂ NR.1 ROATA DE JOS (CĂTUNU)Scenariul 1
151ROATA MICĂGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ROATA MICĂScenariul 2
152SADINAȘCOALA PRIMARĂ NR.2 SADINAScenariul 2
153SĂBĂRENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SĂBĂRENIScenariul 1
154SCHITUȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. DINU NICOLAE” VLAȘINScenariul 1
155BILAȘCOALA PRIMARĂ „FLORIN NICULESCU” BILAScenariul 1
156CĂMINEASCAȘCOALA PRIMARĂ NR.1 CĂMINEASCAScenariul 2
157SINGURENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SINGURENIScenariul 2
158CRÂNGURIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CRÂNGURIScenariul 1
159STEJARUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 STEJARUScenariul 1
160SLOBOZIAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SLOBOZIAScenariul 1
161STĂNEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 STĂNEȘTIScenariul 1
162BĂLANUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.4 BĂLANUScenariul 3
163GHIZDARUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 GHIZDARUScenariul 1
164ONCEŞTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.3 ONCEȘTIScenariul 1
165STOENEŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 STOENEȘTIScenariul 1
166STOENEŞTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 TANGÂRUScenariul 1
167TOPORUȘCOALA GIMNAZIALĂ „PETRE ADAMEŞTEANU” TOPORUScenariul 1
168TOMULEŞTIȘCOALA PRIMARĂ NR.1 TOMULEȘTIScenariul 2
169ULMIȘCOALA PRIMARĂ NR.3 ULMIScenariul 3
170POENARIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 POENARIScenariul 2
171GHIONEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORNAL NR.4 GHIONEAScenariul 1
172ICOANAȘCOALA PRIMARĂ NR.2 ICOANAScenariul 1
173TRESTIENIȘCOALA GIMNAZIALĂ ”NICOLAE LAHOVARY” TRESTIENIScenariul 1
174DRĂGĂNEASCAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”MARIN MOGESCU” DRĂGĂNEASCAScenariul 1
175VALEA DRAGULUIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VALEA DRAGULUIScenariul 1
176VALEA DRAGULUIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.2 VALEA DRAGULUIScenariul 1
177VĂRĂŞTIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VĂRĂȘTIScenariul 1
178DOBRENIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 DOBRENIScenariul 1
179VĂRĂŞTIȘCOALA PRIMARĂ NR.3 OBEDENIScenariul 1
180VÂNĂTORII MICIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VÂNĂTORII MICIScenariul 1
181CORBEANCAȘCOALA PRIMARĂ NR.6 CORBEANCAScenariul 1
182CUPELEȘCOALA PRIMARĂ NR.7 CUPELEScenariul 1
183IZVORUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 IZVORULScenariul 2
184POIANA LUI STÂNGĂȘCOALA PRIMARĂ NR.5 POIANA LUI STÂNGĂScenariul 1
185VÂNĂTORII MARIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 VÂNĂTORII MARIScenariul 1
186ZĂDĂRICIUȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 ZĂDĂRICIUScenariul 1
187VEDEAȘCOALA GIMNAZIALĂ „APOSTOL ARSACHE” VEDEAScenariul 1

Cronica Giurgiuveana

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *