23 Mai 2025 PREMIERA spectacolului “Jocul de-a vacanța”

23 Mai 2025 PREMIERA spectacolului “Jocul de-a vacanța”

Mai sunt doar 2 zile până la PREMIERĂ

„Jocul de-a vacanța”de Mihail Sebastian

Vineri, 23 mai, Ora 19:00

Un spectacol despre evadare, iubire și libertatea de a fi tu însuți, perfect pentru cei care visează la o pauză din cotidian.

Pe 𝟐𝟑 𝐦𝐚𝐢 𝟐𝟎𝟐𝟓, de la ora 𝟏𝟗:𝟎𝟎, Teatrul Tudor Vianu vă invită la PREMIERĂ

“Jocul de-a vacanța” de Mihail Sebastian

Piesa, deși scrisă în anii ’30, vorbește cu o sinceritate dezarmantă publicului de azi despre dorința de evadare, despre emoții și temeri  înăbușite. 

Într-o pensiune retrasă, șase oameni aleg să își joace propria versiune a evadării din cotidian: fără ceasuri, fără telefoane, fără trecut, doar soare și liniște, însă sub masca relaxării se ascund dorințe și adevăruri pe care niciunul nu este pregătit să le recunoască.

Totul pare permis în această pauză de la realitate, dar cât poate dura o vacanță când sufletul refuză să uite cine este?

Adaptat într-o notă modernă,  spectacolul subliniază contrastul intre libertatea aparentă și blocajele emoționale care îi țin pe protagoniști captivi, chiar și atunci când încearcă să se mintă frumos că pot lua o pauză de ei înșiși. 

Regie: Antonella Cornici

Distribuție: Anca PascuVlad BînzoiuStefan Bogdan Liță, Ana Sivu-DaponteEvelyn MarcuMadalina BorsRobert Poiana

Scenografie: Ana Udeanu

Compoziție și ilustrație muzicală: Serban Chitu

Lighting design: Creative Fortitude

Asistent regie: Robert Vlad

Afiș: Cristina Hutu

Cumpără biletele ACUM: https://www.bilete.ro/…/jocul-de-a-vacanta-premiera-23…/

Cronica Giurgiuveana

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *