ECHIPA DE FOTBAL A POLIŢIEI ORAŞULUI MIHĂILEŞTI ESTE CÂŞTIGĂTOAREA TURNEULUI DE FOTBAL ORGANIZAT DE INSPECTORATUL DE POLIŢIE AL JUDEŢULUI GIURGIU

2La nivelul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Giurgiu, cu prilejul sărbătoririi Zilei de 25 Martie – Ziua Poliţiei Române, în perioada 13 – 23 martie a.c. s-a desfăşurat Cupa Poliţiei Giurgiuvene la Minifotbal, ediţia 2015, competiţie adresată poliţiştilor sau personalului contractual din cadrul instituţiei. Evenimentul sportiv a reunit zece echipe de fotbal constituite din circa 150 de poliţişti de la birourile, serviciile sau subunităţile Inspectoratului de Poliţie Judeţean Giurgiu. Finalista campionatului este echipa Poliţiei Oraşului Mihăileşti care în urma unui meci cu mari emoţii şi a loviturilor de departajare a învins echipa Poliţiei Municipiului Giurgiu.  Finala mică a fost câştigată de echipa Serviciului de Acţiuni Speciale după ce a învins echipa Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice.  Şeful Inspectoratului de Poliţie Judeţean Giurgiu împreună cu reprezentantul Corpului Naţional al Poliţiştilor au înmânat finaliştilor premii constând în cupe şi diplome.